Hydrofobizacja szyby

Hydrofobizacja szyby

Hydrofobizacja szyby to metoda, która zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem związany jest z jego wyjątkowymi zaletami, z których najważniejszą jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy, nawet w wyjątkowo niesprzyjających warunkach pogodowych. Ta nowoczesna technologia sprawia, że szyby stają znacznie odporniejsze na osadzenie wilgoci, śniegu oraz wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Dzięki jej zastosowaniu nie musimy używać wycieraczek od prędkości ok. 50km/h.

Szyba samochodu na pierwszy rzut oka wygląda jak idealnie gładka tafla. Mimo to, kiedy jedziemy samochodem, zatrzymują się na niej woda i śnieg. Dlaczego więc szyby samochodowe tak łatwo pokrywają się różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które można usunąć jedynie, używając wycieraczek? Odpowiedź na to otrzymamy, kiedy użyjemy mikroskopu. Jeśli spojrzymy przez niego na szybę, wówczas przekonamy się, że jest ona w rzeczywistości porowata. To właśnie te niedoskonałości powodują, że szyby tak łatwo ulegają zabrudzeniu. W celu ich „wygładzenia” stworzono specjalną metodą, jaką jest hydrofobizacja.

Hydrofobizacja to innowacyjna technika zabezpieczania szyb z użyciem nanotechnologii. Polega ona na nałożeniu na powierzchnię szyby specjalnej warstwy hydrofobowej, czyli powłoki o właściwościach odpychania wody. W efekcie szyba staje się mniej podatna na pokrywanie zanieczyszczeniami, co przekłada się pozytywnie na polepszenie widoczności.

Nasza myjnia oferuje pełen zakres czynności związanych z hydrofobizacją szyb. Wykonujemy dokładne oględziny, sprawdzając, czy szyby nie są uszkodzone. Następnie dokładnie je myjemy i suszymy, po czym nakładamy na nie powłokę. Ostatnim etapem, jaki przeprowadzamy, jest polerowanie. Zabiegi te możemy przeprowadzić na wszystkich szybach.

W ofercie naszej myjni znajdą Państwo również usługi przygotowanie samochodu do sprzedaży.

 

Tu nas znajdziesz